Mavedda Argan Oil Treatment 10 ml
Mavedda Argan Oil Treatment 10 ml

Mavedda Argan Oil Treatment 10 ml

Tüm saç ve cilt tipleri için

Genellikle "sıvı altın" olarak anılan argan yağı, sadece Fas'ta yetişen argan ağacının meyvesinin çekirdeklerinden üretilir.

Mavedda Argan Yağı E vitamini, A vitamini ve birçok antioksidan gibi doğal maddeler açısından zengindir.  Bileşenleri, nemlendirici özelliklerinden dolayı cilt ve saç için özellikle değerlidir.  Bu nedenle kozmetik ürünlerinde kullanımı giderek artmaktadır.  İşte Mavedda Argan Yağının özellikleri ;

 

  1.  Sağlıklı bir saç için nem dengesi önemlidir. Gün içerisinde yıpranan saçlar için nem desteği gerekiyor. İçeriğindeki omega yağları ile saçın ihtiyaç duyduğu nemi sağlamaya yardımcı olur.
  2.  Saç tellerini, saç derisini kimyasal etkilerden korumaya yardımcıdır. Yoğun kimyasala maruz kalan saçlar için oldukça faydalıdır. Eğer saçlarına çok işlem uygulatan biriysen bu senin için önemli bir detay.
  3.  Saça canlılık ve parlaklık kazandırmaya destek olur. Daha sağlıklı, ışıl ışıl bir görünüm ortaya çıkarır.
  4.  Isıl işlemlerden zarar görmüş saçın canlanarak yeniden sağlıklı bir hale gelmesine yardımcı olur.
  5.  Saça esneklik, hacim kazandırırken aynı zamanda koparak dökülmelerin önüne geçmeye de destek olur. Daha hacimli saçlar için düzenli kullanman yeterli.
  6.  Cilt için son derece etkili bir nemlendirici görevi üstlenir. İçeriğindeki E vitamini cildin ihtiyaç duyduğu nemi sağlar ve bu sayede cilt sağlıklı ve canlı bir görünüme kavuşur.
  7.  Cilt üzerindeki bir diğer öne çıkan faydası akne ve sivilceleri ortadan kaldırmaya yardımcı olmak. Cilt sorunlarında başı çeken akne ve sivilcelere karşı argan yağı ya da argan yağı içerikli yüz kremlerinden kullanabilirsin. Ancak uygulama öncesinde bir dermatoloğa danışmanı öneririz.
  8.  Zamanı durdurmak belki mümkün değil ama yavaşlatmak neden olmasın? Argan yağı zamana bağlı cilt sıkılık kayıplarının önüne geçmeye yardımcı oluyor. İçeriğindeki omega ve vitaminler cilt bariyerlerini güçlendirme yardımcı olurken sıkılaşmaya da katkı sağlıyor.
  9.  Hamilelik döneminde ciltte meydana gelen izleri ortadan kaldırmak oldukça kolay. Bu dönemdeki kadınları oldukça zor duruma solan hamileliğe bağlı oluşan çizgi ve izlere karşı etkilidir.
  10.  Her ne kadar güneş ışınları belirli bir düzeyde cilde faydalı olsa da fazlasının zarar olduğunu biliyoruz. Argan yağı cildi güneşin zararlı ışınlarından korurken aynı zamanda yanmaları, aşırı pigment birikiminin önüne geçmeye de destek veriyor. Hangi mevsim olursa olsun güneşin zararlı etkilerinden korunma adına argan yağı kullanabilirsin.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR