Mavedda %100 Saf Organik Argan Yağı Kuru Ve Hasarlı Ciltler, Saç, Yüz, Vücut, Ve Tırnaklar Için
Mavedda %100 Saf Organik Argan Yağı Kuru Ve Hasarlı Ciltler, Saç, Yüz, Vücut, Ve Tırnaklar Için
Mavedda %100 Saf Organik Argan Yağı Kuru Ve Hasarlı Ciltler, Saç, Yüz, Vücut, Ve Tırnaklar Için
Mavedda %100 Saf Organik Argan Yağı Kuru Ve Hasarlı Ciltler, Saç, Yüz, Vücut, Ve Tırnaklar Için
Mavedda %100 Saf Organik Argan Yağı Kuru Ve Hasarlı Ciltler, Saç, Yüz, Vücut, Ve Tırnaklar Için
Mavedda %100 Saf Organik Argan Yağı Kuru Ve Hasarlı Ciltler, Saç, Yüz, Vücut, Ve Tırnaklar Için

Mavedda %100 Saf Organik Argan Yağı Kuru Ve Hasarlı Ciltler, Saç, Yüz, Vücut, Ve Tırnaklar Için

İndirim Oranı : %50 İndirim
Fiyat : ₺259,99(KDV Dahil)
İndirimli : ₺129,99(KDV Dahil)

 • Argan yağı, Fas'a özgü argan ağaçlarının çekirdeklerini oluşturur. Cilt ve saç sağlığı söz konusu olduğunda, kozmetik bir güç merkezidir. 
 • Bu yağın faydaları besinlerinden, özellikle A vitamini, E vitamini, esansiyel yağ asitleri ve antioksidanlardan gelir. 
 • Cildinizi ve saçınızı nemlendirmek, akneyi iyileştirmek, çatlakları ve yaşlanma belirtilerini ve hatta cildinizi en aza indirmek için argan kullanabilirsiniz. Aslında birçok geleneksel güzellik ürününün yerini alabilir. 

:

Kullanım Yöntemleri 

İşte bu tamamen doğal yağı günlük güzellik rejiminize dahil edebileceğiniz 12 argan yağı faydası ve yolu. 

1. Gece Nemlendiricisi 

Argan yağı hızla emilir ve yağlı bir kalıntı bırakmaz. Cildinizi tamamen doğal bir temizleyici ile temizledikten sonra, avucunuza tek bir damla dökün. Yüzünüze ve boynunuza dairesel bir hareketle uygulayın. 

Kış aylarında veya kurutucu iklimlerde ikinci bir damlaya ihtiyacınız olabilir, ancak idareli kullanmayı unutmayın. Bu yağı gözlerinizin etrafında nazik bir şekilde güvenle kullanabilirsiniz. 

Burnunuzdan başlayarak nazik bir dokunuşla yüzünüze bir damla uygulayın. Ardından aynı nazik dokunuşla gözlerinizin altına bir damla uygulayın. 

A vitamini ve   E vitamini   ince kırışıklıkları azaltmaya ve bu hassas bölgeyi nemli tutmaya yardımcı olabilir. Ayrıca, 2015 yılında yapılan bir araştırma,  argan yağı faydalarının yaşlanma karşıtı etkilerini de içerdiğini  göstermektedir

2. Cilt Toneri 

Cilt tonlaması cilt bakım rutininizde önemli bir adımdır ve argan yağı tamamen doğal bir cilt toneri görevi görür. Akne, yaşlılık lekeleri ve güneş hasarıyla savaşmak için çalışır - sizi daha eşit bir cilt tonuyla bırakır. 

Argan ile kendi cilt tonerinizi yapmak için şu talimatları izleyin: 

 • yeşil bir çay poşetinin üzerine 1 bardak kaynar su dökün ve 7-10 dakika demlenmeye bırakın. 
 • çay poşetini çıkarın ve oda sıcaklığına gelmesine izin verin 
 • en sevdiğiniz esansiyel yağdan bir veya iki damla (portakal, limon veya çay ağacı harikadır) ve 2-4 damla argan yağı ekleyin ve bir kavanoza kombinasyon kapatın 
 • temizlikten sonra ve nemlendirmeden önce sabah ve gece kullanın 

3. Eksfolyant 

Kendin yap eksfoliyatörleri yapmak zor değildir ve mağazadan satın alabileceğinizden önemli ölçüde daha ucuzdur. 

Peeling yaparken saf argan yağı faydalarını deneyimlemek için şunu yapın: 

 • 1 yemek kaşığı esmer şekeri elinizde birkaç damla argan ile karıştırın 
 • iki ila dört dakika boyunca dairesel bir hareketle yüzünüze sürün 
 • akneye eğilimli alanlara ve kuru alanlara özellikle dikkat edin 
 • ılık suyla durulayın ve kurulayın 

Düzenli pul pul dökülme, ölü cilt hücrelerini gidermeye ve ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltmaya yardımcı olurken, size daha genç, daha taze bir cilt verir. Esmer şeker yardımıyla arganın besinleri cildinize daha kolay emilir. 

Bu eksfoliyatörü sadece yüzünüzden daha fazlası için kullanın. Kuru dirsekleriniz veya topuklarınız varsa (veya evde pedikür sırasında), kuru ve ölü cilde masaj yapmak için biraz daha karıştırın. 

4. Akne Çözümü 

Akneden muzdarip herkes için harika bir haber - organik Mavedda argan yağının  yağlı cilde sahip bireylerde sebum seviyelerini düşürdüğü   kanıtlanmıştır. Daha önce hiç sivilce almamış kadınlar, 30“lu ve 40”lı yaşlarında bu sinir bozucu durumun ortaya çıktığını ve tedavi edilmesinin genellikle zor olduğunu görüyorlar. 

Kimyasal kremler pahalı olabilir ve uzun vadede gerçekten yarardan çok zarar verir. Argan yağının   esansiyel yağ asitleri,   hasarlı cilt hücrelerini yatıştırmaya yardımcı olurken aknenin neden olduğu iltihabı azaltmaya yardımcı olur (döküntüler, enfeksiyonlar ve böcek ısırıklarından bahsetmiyorum bile). 

Nemlendiriciniz olarak argan yağı kullanıyorsanız, ancak yine de akne ile savaşıyorsanız,   akne için ev ilaçları   listenize eklemeyi düşünün. Avucunuzun içine bir damla koyun ve sorunlu alanlara hafifçe fazladan sürün. İnatçı veya kalıcı beyaz kafalarla savaşmak için, birkaç damla çay ağacı yağı kullanarak yukarıdaki toneri yaptığınızdan emin olun. 

Araştırmalar, çay ağacı yağının bu argan yağı faydalarını zengin antioksidan içeriği ve doğal antibakteriyel, antiviral ve antifungal özellikleri ile güzel bir şekilde tamamlayabileceğini   göstermektedir. Birlikte, inflamasyonu ve yara izini azaltırken inatçı akne ile savaşmaya yardımcı olabilirler. 

5. Çatlak Çaresi 

Argan yağı,  cildin elastikiyetini artırarak   çatlaklardan kurtulmaya  yardımcı olabilir. Araştırmalar  cilt elastikiyetini ve hidrasyonunu artırdığını   vurgulamaktadır

Avuç içlerinize 2-3 damla saf argan yağı ısıtın ve midenize, kalçalarınıza, uyluklarınıza veya diğer potansiyel sorunlu bölgelere hafifçe sürün. 

A vitamini ve E vitamini, nemlendirirken cildi gençleştirmeye yardımcı olacak ve çatlakların oluşma olasılığını azaltacaktır. Zaten çatlaklarınız varsa, bir sonraki banyonuzdan önce etkilenen bölgelere argan yağı ve esmer şeker masaj yaparak başlayın. İyice durulayın ve pansumandan önce yağı etkilenen bölgelere uygulayın. 

6. Jilet Darbeleri ve Yanık Tedavisi 

Jilet darbeleri ve jilet yanığı rahatsız edici ve çirkindir. Argan yağı tıraştan sonra cildi yatıştırmak için hem sakallarınızı tıraştan sonra erkekler hem de bacaklarını traş ettikten sonra kadınlar için etkili bir tedavidir. 

Elinizdeki bir veya iki damla yağı ısıtın ve etkilenen bölgeye hafifçe masaj yapın. 

7. Tüm Vücut Nemlendirici 

Argan yağını tüm vücut nemlendiriciniz olarak da kullanabilirsiniz. Umarım,  vücudunuzda  zaten tamamen doğal bir nemlendirici ( hindistan cevizi yağı   gibi)  kullanıyorsunuzdur  ve çoğu losyonda ve nemlendiricide bulunan sert gizli kimyasallardan kaçınıyorsunuzdur. 

Bu terapötik doğal yağın tüm faydalarından hemen yararlanmak için seçtiğiniz gıda sınıfı taşıyıcı yağa (hindistan cevizi, zeytin, jojoba, tatlı badem veya susam) sadece birkaç damla argan yağı ekleyin. Topuklarınızda, dirseklerinizde veya diğer bölgelerinizde kuru yamalar varsa, rahatlamak için bu bölgelere fazladan bir damla masaj yapın. 

8. Saç Bakım 

Argan yağı sadece cilde faydalı olmakla kalmaz, aynı zamanda saçlar için de harikadır. Bu yağlı olmayan yağ, sinir bozucu bölünmüş uçları onarırken saçınızın şekillendirilmesini kolaylaştıran mükemmel bir leave-in kremi sağlar. 

Argan yağı, kıvrılmayı ve fly-away'leri evcilleştirmeye ve saç kurutma makinelerinin, bigudilerin ve yassı ütülerin ısısına karşı korunmaya yardımcı olurken, vücudu ve sağlıklı bir parlaklığı teşvik eder. 

Arganda bulunanlar gibi esansiyel yağ asitleri açısından zengin yağların saçları kalınlaştırmaya ve kırılmayı veya hasarı önlemeye yardımcı olabileceğini   gösteren   bazı araştırmalar  vardır. 

Saçınızın sağlığını iyileştirmek için bir damla ile başlayın (veya kısa saçlar için 1⁄2 damla yapabilir) ve parmaklarınızı saçlarınızdan tırmıklamadan önce avuçlarınızda ısıtın, uçlarınıza özel dikkat gösterin. Tamamlandığında, parmak uçlarınıza 1⁄2 damla ekleyin ve kafa derinize masaj yapın. Fazlalıkları yüzünüze, boynunuza veya ellerinize sürün. 

9. Gecelik Derin Kondisyon Tedavisi 

Kuru, kırılgan saçlarınız varsa, haftada bir kez argan yağı ile bir gecede derin bakım tedavisi yapın. Bu, saçınızı nemlendirmeye ve saçınızı hasardan korumaya yardımcı olacaktır. Şu adımları izleyin: 

 • Kafa derinize masaj yapmadan önce ellerinize 4-10 damla ılık. Uçlara kadar uygulamaya devam edin, bükün ve üstüne bir duş başlığı yerleştirin 
 • Duş başlığında tutulan doğal vücut ısınız, yastık kılıfınızı yağdan arındırırken yağın nüfuz etmesine yardımcı olacaktır. 
 • Sabahları saçınızı yıkayın, tüm kalıntılar gidene kadar durulayın. 

Kepek veya kuru kafa deriniz varsa, kepek gidene kadar haftada iki kez bir gecelik tedavi yapın. Haftalık tedavilere veya gerektiğinde devam edin. 

10. Dudak Kremi 

Argan yağı cildinizden ve saçınızdan daha fazla fayda sağlar; harika bir dudak bakımı veya dudak balsamı ikamesi sağlar! 1-2 damla ovalayın ve fazlalıkları silin. 

Bu sadece kırık dudakları rahatlatmakla kalmayacak, aynı zamanda dudaklarınızı yumuşak, pürüzsüz ve koşullu tutacaktır. Argan yağını çatlamış dudakları önlemek için kış aylarında elinizin altında bulundurun. 

11. Tırnak ve Manikür Tedavisi 

Şimdi, bunun tırnaklarınıza nasıl yardımcı olabileceğinden bahsedelim! Argan yağının yağlı olmayan nemi kütiküller ve tırnaklar için ideal bir tedavidir. İşte yapmanız gerekenler: 

 • Tırnaklardan ve ayak tırnaklarından tüm cilaları çıkarın ve iyice durulayın 
 • Bir damlanın bir kısmını doğrudan her tırnağa, birer birer yapın ve tırnak yatağına ve maniküre sürün. 
 • Tüm tırnaklar tedavi edilene kadar devam edin 
 • İyice yıkayın ve durulayın ve ardından istediğiniz gibi cila uygulayın 

Yağ sadece tırnaklarınızı yumuşatmaya yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda tırnaklarınızın nemli kalmasına yardımcı olacaktır, böylece ağrılı hangnails geliştirmeyeceksiniz. 

12. Ayak Tedavisi 

Ayaklarınızda veya topuklarınızda kuru, çatlayan bir cilt varsa, cildi nemlendirmek ve onarmak için argan yağı kullanmayı deneyin. Sorunlu bölgelere özel dikkat göstererek ayaklarınıza 2 damla sürün. Cildinizin ne kadar kuru olduğuna bağlı olarak, bölgeyi tamamen nemlendirmek için birkaç damla daha uygulamanız gerekebilir. 

Yağa nemlenme şansı vermek için bir çift rahat çorapla örtün. Çorapları en az 20 dakika ve tercihen bir gecede bırakın. Artık yağı ayak tabanlarınızdan çıkarmak için ılık bir bez kullanın. 

Nasıl Kullanılır 

Gördüğünüz gibi, argan yağının sabah ve akşam güzellik rutininize dahil edilmesi kolaydır. Tüm argan yağı faydalarından yararlanmak için günlük olarak aşağıdaki şekillerde kullanabilirsiniz: 

 • kuru cildi ve kafa derisini tedavi edin 
 • kırışıklıkları uzak tutun 
 • akne tedavisi 
 • cildi güneş hasarından ve kuru lekelerden koruyun 
 • sağlıklı cilt yaşlanmayı destekler 
 • makyajı çıkar 
 • kıvırcık saçları evcilleştirin 
 • derin durum ve saçları yumuşatmak 
 • saç dokusunu ve kalınlığını iyileştirir 
 • hidrat tırnak kütikülleri 
 • kuru, çatlamış elleri ve ayakları onarın 
 • çatlakları en aza indirin 
 • dudakları yumuşatın 

Yüksek kaliteli yağ satın almak önemlidir. Düşük kaliteli bir yağ, aynı besin konsantrasyonuna sahip olmadığı için size aynı argan yağı faydalarını sağlamaz. 

Yağı seçerken, aşağıdakileri arayın: 

 • Yüzde 100 saf 
 • organik 
 • soğuk preslenmiş 
 • filtrelenmemiş 
 • kokusuz 

İyi, saf bir argan yağı daha pahalı olacaktır, ancak değiştirebileceğiniz ürün sayısına (göz kremleri, nemlendiriciler, losyonlar, saç şekillendirme ürünleri vb.) baktığınızda, her kuruşuna değer. 

Bir seferde ne kadar argan yağı kullanmalısınız? Bu, nerede kullandığınıza bağlı olarak biraz değişir, ancak biraz uzun bir yol kat ettiğini unutmayın. Cildiniz için sadece bir veya iki damla ile başlayın. Saçlar için kullanılacak miktar kalınlığa, dokuya, duruma ve uzunluğa bağlıdır, ancak muhtemelen 1 ila 3 damlaya ihtiyacınız olacaktır. 

 

 

 

 

Şişeleri doğrudan güneş ışığından uzak tuttuğunızdan ve sıkıca kapattığınızdan emin olun. Optimum fayda için yağı açıldıktan sonraki altı ay içinde kullanmanız önerilir. Küçük bir şişeyle başlayın ve kalite zamanla düşebileceğinden ne kadar süreceğini takip edin.